Lepistes Bemiks Kompoze Ampul 2ml 5 ampul kullanimi

akvaryum bemiks
akvaryum bemiks
akvaryum bemiks,lepistes akvaryum, ilac lepistes bemiks ,lepistes vitamin

Bemiks Kompoze Ampul 2ml 5 ampul (Özet)

Karanlık ortamda uygulanan bu B vitamin kombinasyonu genelde beslenmeyi red eden balıkları stres den uzaklaştırmak , vitamin takfiyesi amacı ile kullanılmaktadır.

Farmakolojik Özellikleri
B grubu vitaminler, hücre ve dokularda yaşam ve gelişme için çok önemli olan karbonhidrat ya da protein metabolizmalarını düzenleyen enzim sistemlerinde yer alır.
Doğada çok kez birlikte bulundukları gibi, optimum etki sağlıyabilmeleri için organizmaya da birlikte alınmaları gerekir.
B vitaminlerinin rol aldığı metabolizma olayları birbiriyle yakından ilgilidir.B grubu vitaminlerinden birinin eksikliği ya da aşırı tüketimi, çok kez diğerininde işlevlerini azaltır ve onlara olan gereksinimi arttırır.Bu nedenle B grubu vitamlerinden birinin eksikliğine bağlı rahatsızlıklarda, genellikle bu gruba giren diğer vitaminleri de birlikte vermek gerekir….
Hayvan deneyleri ve klinik çalışmalar B grubu vitaminlerinin karaciğer koruyucu etkiye sahip oldukları ve karaciğer parenkimasının onarımını hızlandırdıklarını göstermektedir.B grubu vitaminler, karaciğer metabolizmasını düzenleyerek antitoksit işlevinin düzelmesini sağlar…

İçerdiği vitaminlerin eksikliğinin önlenmesi ve yerine konması amacıyla kullanılır…
İnfüzyon sırasında solüsyon ışıktan korunmalıdır….
2ml ampulde
Vitamin B1 25 mg
Vitamin B2 2 mg
Vitamin B6 5 mg
Niasinamid 50 mg
D-pantenol 8.6mg
Sodyum klorür 18 mg
Sodyum fosfat 17.654 mg
Sitrik asit monohidrat 21.746 mg
Polisorbat 80 86.232 mg
Metil parapen 16 mg
Propil parapen 0.2 mg
Enjeksiyonluk su q.s

Bir cevap yazın